SUPERfinále 2024

Šamorín hostil v dňoch 11.6. a 12.6.2024 vyše 1300 športovcov zo základných škôl celého Slovenska, ktorí prešli ako víťazi okresnými a krajskými kolami v 18 športoch a zo základne vyše 50000 žiakov pod názvom „Školský šport“. V SUPERfinále sa súťažilo napr. vo futbale, volejbale, basketbale, gymnastike, stolnom tenise, atletike a ďalších. Športové akcie boli doplnené kultúrnymi a sprievodnými akciami ako autogramiáda futbalistov, automobilového pretekára Maťa Homolu a gymnastky Barbory Mokošovej. Tradičnou akciou je aj „Nočný beh o pohár ministra školstva„. Z nášho klubu sa zapojil Tkáč Ján, ktorý sa 11.6. o 21:30 hod na dostihovej dráhe na trati 1600 m umiestnil na 2. mieste. Získal diplom a netradičnú medailu. Ďalší deň sa uskutočnili súťaže ZŠ v atletike. Súťažilo osem škôl /za každú školu 8 žiakov/, víťazov krajských kôl z celého Slovenska. Žiaci IX. ZŠ Námestie mládeže Zvolen v siedmich disciplínach získali spolu 925 bodov a obsadili 6. miesto. Tkáč Ján získal 73 bodov, keď v behu na 800 m časom 2:21,94 min obsadil 5. miesto.