Družstvo starších žiakov s majstrovským titulom, 7.10.2017, Dubnica nad Váhom

Na začiatku atletickej sezóny starší žiaci nastupovali do súťaže družstiev s predsavzatím postúpiť do slovenského finále, veď v roku 2016 tam boli, aj keď skončili na šiestom mieste. Z doterajších štatistík ale vyplývalo, že tam musia byť aj teraz, veď nechýbali vo finále v roku 2013 (5. miesto) a ani v roku 2015 (8. miesto). V termínovej listine boli termín a miesto jednoznačne dané, 7. október 2017, mestský štadión v Dubnici nad Váhom. Družstvo starších žiakov v zložení Erik ŠIMEK, Tomáš PALAJ, Jakub MIHAĽKO, Radoslav FRANKO, Igor GALLAY, Ján MELICHERČÍK, Michal MISTRÍK, Marek MAGULA, Jakub CHUDÍK, Martin CHUDÍK, Šimon DOKOUPIL, Viktor BABIC, Miloš HUDEC, Branislav ŠIPOŠ, Tomáš FRANKO, Timon SIROTA aMatej BLAŠKO s dvoma hosťujúcimi atlétmi zo Žiaru nad Hronom – Adam HRIŇ a Matej HUDEC vyrazilo v ranných hodinách na záverečné meranie síl. Predpoveď trénerky Sokolíkovej sa priamo v dejisku pretekov potvrdila a konkurencia zo ZsAZ – TJ Olympia Galanta s AC Nové Zámky do poslednej chvíle doťahovala náskok našich Zvolenčanov. Umná voľba jednotlivých atletických disciplín pre našich atlétov od trénera Koreňa sa však nedala prekonať. Chalani nedali nikomu žiadnu šancu a od začiatku pretekov viedli, aj keď menšie tŕpnutie bolo po štafete 4×60 m, keď za AC Nové Zámky nastúpili až tri štafety a za AK Danica Zvolen ani jedna. Za hlasného povzbudzovania počas poslednej disciplíny to nakoniec starší žiaci dotiahli do víťazného konca a pred druhým tímom získali až 26 bodový náskok. Historický okamih nastal pre AK Danica Zvolen pri samotnej dekorácii, keď chalani vystupovali na najvyšší piedestál. Právom môžu nosiť zlatú medailu a tričko s nápisom „Majster SR“. „Ďakujem za skvelé výkony počas celej atletickej sezóny“ povedal pri stupni víťazov zlatým chalanom tréner Koreň.